Zakład produkcyjny

OFERTA

Oferta naszej firmy opiera się na indywidualnie opracowanej metodzie odśluzowywania inaczej odszlamiania a z języka angielskiego odgumowywania (degumming) oleju oraz jego odkwaszania. Te dwa procesy  gdziekolwiek w przemyśle przeprowadzane są oddzielnie co wiąże się z czasochłonnością i kosztownością usług. Opracowana przez nasz zespoł technologów metoda oczyszczania oleju pozwala zaoszczędzić czas i sprawia że usługa jest dużo tańsza niż zazwyczaj stosowany proces dwu etapowy.

Zajmujemy się oczyszczaniem oleju rzepakowego:

  • 600 ppm fosforu do 300 ppm fosforu,
  • 600 ppm fosforu do 30 ppm fosforu
  • 300 ppm fosforu do 30 ppm fosforu, 

Obniżamy również zawartość wolnych kwasów tłuszczowych z poziomu nawet 4% WKT.

Centralnym punktem linii technologicznej jest nowa wirówka talerzowa, która dzięki w pełni zautomatyzowanej obsłudze doskonale oddziela produkty oczyszczania od czystego oleju. Ponadto zautomatyzowany proces wirowania dba o to, aby czysty olej nie przedostawał się do odpadu.

Przestrzeń magazynowa i dogodna lokalizacja

Posiadamy dużą bazę magazynową składającą się z 11 nowych, dwu-płaszczowych zbiorników po 100 m³ usadowionych w wannie ociekowej oraz nowoczesny system rozładunku i załadunku oleju. Ponadto własną wagę samochodową oraz duży plac manewrowy, dzięki czemu przyjęcie i wysyłka oleju odbywa się bez zbędnej zwłoki. Dodatkowo zakład zlokalizowany jest zaledwie 20 km od bocznicy kolejowej, na której mogłyby odbywać się przeładunki między cysternami kolejowymi i samochodowymi.

Laboratorium badania oleju

Firma posiada w pełni wyposażone laboratorium do badania oleju. Badane są między innymi wolne kwasy tłuszczowe(PN-EN ISO 660), zawartość fosforu(PN-ISO 10540-1) oraz wody metodą Karla-Fischera (PN-EN ISO 8534). Olej badany jest na każdym etapie procesu – począwszy od przyjazdu do oczyszczenia, przez poszczególne węzły produkcyjne, aż do zbiornika magazynowego.

Zainteresowany?

Zainteresowała cię nasza oferta? Masz pytania związane z usługami filtrowania oleju? Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt